Nové služební vozidlo

Starosta města slavnostně předává vrchnímu strážníkovi nové služební vozidlo.

V průběhu měsíce dubna se začne pravidelně v ulicích v Novém Městě nad Metují objevovat zbrusu nové služební vozidlo Městské policie Nové Město nad Metují. Opět se jedná o vozidlo Škoda Octavia Combi, které plně nahradí naše stávající vozidlo. To má za sebou již 250 000 km a 8 let služby, kdy je v podstatě neustále v permanenci a také dva nezaviněné karamboly. Přesto toto vozidlo nebude sešrotováno, ale nastoupí svoji další službu pro potřeby Sboru dobrovolných hasičů Nové Město nad Metují a pro MP bude dále sloužit jako vozidlo záložní.

Nová Oktávie má oproti sériovým vozidlům celou řadu speciálních prvků. Krom těch klasických jako jsou polepy s nápisy, výstražné světelné a zvukové zařízení se světelnou rampou obsahující krom modrých světel i bílá pracovní světla do boku, se jedná o speciální vnitřní policejní vestavbu, odolný tablet, do kterého bude sveden Městský kamerový a dohlížecí systém tak i vnitřní kamerový systém, který bude snímat a nahrávat dění před a za vozidlem.

Novému vozidlu, které máte možnost vidět na fotografii pod článkem bych rád popřál, aby pomohlo zvýšit bezpečnostní situaci v Novém Městě nad Metují a především, aby se mu vyhýbaly dopravní nehody.

Speciální vestavba pro umístění potřebného vybavení.

Nové vozidlo MP je vybaveno vnitřním kamerovým systémem se zabezpečeným (šifrovaným) přenosem dat.

Také interiér služebního vozidla je vybaven tou nejmodernější technikou.

vrchní strážník Miloš Kratěna
Městská policie Nové Město nad Metují